Haberler


09

 TOBB Coğrafi İşaret çalışmaları kapsamında 4-5 Şubat tarihlerinde Oda/borsalara ISO 17065 Uygunluk Değerlendirme Standardı, Coğrafi İşaret başvuru ve tescil süreçleri, denetim, AB uygulamaları ve hibe programları ile ilgili bilgilendirme eğitimi düzenlendi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş’un açılış konuşması ile başlayan toplantı Türk Patent Enstitüsü ve Türk Standartları Enstitüsü’nün sunumlarıyla devam etti.

 

Bülent Karakuş açılış konuşmasında “Pek çok konuda olduğu gibi coğrafi işaret konusunda da TOBB çatısı altındaki oda ve borsalarımıza danışmanlık ve teknik hizmet sağlayacağız. Bu amaçla TOBB çatısı altındaki pilot oda ve borsalarımızla mevzuatın imkân verdiği ölçüde çalışmalar gerçekleştireceğiz. Coğrafi işarete konu ürünlerin bilimsel çalışmalarının yürütülmesi amacıyla 81 ilde görevlendirdiğimiz akademik danışmanlarımızla seferberlik başlatacağız. Her konuda olduğu gibi bu konuda da öncü olmaya ve Türk özel sektörüne yol gösterici olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Aydın Borsa Genel Sekreteri Çimen Mutlu’nun hibe programlarını anlattığı eğitim programı; coğrafi işaretle ilgili tüm tarafların etkin katılımıyla çok verimli geçti.

 

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası leblebimizin korunması ve tanıtımı kapsamında aldığı Tavşanlı Leblebisi Coğrafi İşareti konusunda bu çalışmada yer aldı

Okunma Sayısı: 1330
resim
Yazdır