Haberler


22

 Zafer Kalkınma Ajansı'nın "Zafer-İn Operasyonu Sektörel Eğitim Programları" hakkında bilgilendirme ve farkındalık artırma toplantısı Odamız konferans salonunda gerçekleştirildi.


Müracat için

 

http://portal.zaferin.org.tr/tr-tr/Kay%C4%B1t


“EĞİTİMLER TÜM KOBİLERE AÇIK”

Bu doğrultuda, Ocak 2017 itibariyle Bölgemiz çapında başlayacak Zafer-İN Operasyonu KOBİ Eğitimleri, insan kaynağında verimliliği arttırarak Bölgemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır. 

 

Zafer-İN Operasyonu KOBİ Eğitimlerinden Kimler Yararlanabilir?

Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinde faaliyet gösteren KOBİ işveren ve çalışanları eğitim programlarına başvurabilir.

Projenin Yalın Üretim ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programları (Liderlik, Motivasyon, Çalışan Katılımı) TR33 Bölgesi’nde bulunan KOBİ’lerde “yerinde eğitim” ile uygulanacaktır.  Mesleki Beceri Geliştirme Programlarına ise tüm KOBİ çalışanları ve işverenleri kişisel başvuruda bulunabilir.

Eğitimler Ne Zaman Başlayacak ve Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinde verilecek olan eğitimler,Ocak 2017'de başlayacak veTemmuz 2017’de sona erecektir.

Eğitimler Ücretli Mi?

Zafer-İNOperasyonu kapsamında verilecek olan eğitimlerin tümüÜCRETSİZDİR.


Eğitimlere Nasıl Başvuruda Bulunulacak?

Eğitim başvuru formlarına, Zafer-İN Operasyonu’nun internet sitesinden -www.zaferin.org.tr -ulaşmak ve başvuruda bulunmak mümkündür.

Ayrıca Bölge çapında düzenlenecek Zafer-İN Operasyonu KOBİ Eğitimleri Bilgilendirme Toplantıları’nda Eğitim Formları doldurularak başvuruda bulunulabilinir.

Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinde düzenlenecek olan Bilgilendirme Toplantılarının tarihlerinewebsitemizin ana sayfasından ulaşmak mümkündür.

Eğitim Konuları Nasıl Belirlendi?

Tüm eğitim programları, Bölge’de belirlenen öncelikli sektörlerdeki mevcut iş gücünün demografik profilini çıkarmak, kısa-orta-uzun vadeli işgücü arz ve taleplerine yönelik projeksiyon oluşturmak için yapılan Sektörel İş Gücü Analizleri sonucunda ortaya çıkan piyasa taleplerine göre belirlenmiştir. İş Gücü Analizi sonuçları Bölge çapında düzenlenen Sektörel İstişare Toplantılarında KOBİ temsilcileriyle paylaşılarak onların görüş ve önerileri doğrultusunda son haline getirilmiştir.

Eğitimler Nerede Verilmektedir?

KOBİ’ler için Yalın Üretim Programı ve KOBİ’ler için İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı, kurum talepleri çerçevesinde kurumun kendisinde veya uygulama sahasında belirlenen bir toplantı salonunda verilecektir.

KOBİ çalışanları için Mesleki Beceri Geliştirme Programları ise eğitim konu başlıklarına ve katılımcı sayısına uygun olarak belirlenecek mekânlarda gerçekleştirilecektir.

Eğitimlerin Süresi Ne Kadardır?

Eğitim süreleri, verilen eğitimlerin içeriklerine ve ders saatlerine göre farklılık göstermektedir.

Eğitim Portalı

Tüm kayıtlı katılımcılar web sitemizde yer alan Eğitim Portalı’ndan eğitim takvimine, eğitim programlarının müfredatlarına ve eğitim materyallerine ulaşabilecektir.

Mesleki Yeterlilik Sınavı

MYK destekli eğitim programlarına katılanlara, sertifikasyon konusunda gerekli destek sağlanacaktır.

Eğitim Kurumları Hangileridir?

Proje kapsamında akredite edilen tüm eğitim kurumları adil, şeffaf ve rekabetçi seçim sürecine uygun olarak belirlenmiştir. Her eğitim kurumu yüksek kalitede mesleki eğitim garantisi vermektedir.

 

 

Okunma Sayısı: 1117
resim
Yazdır