Haberler


28

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde 5 yıldızlı hizmet olarak tanımlanan Oda/Borsa Akreditasyon sistemi kapsamında 12. Dönem Akreditasyon sürecinde yer alan Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası akreditasyon denetiminden başarıyla geçerek dönem ikincisi ve ilçelerde birinci oldu.

                 Oda ve borsalarda kurumsal kapasitenin artırılması ve üyelere sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan "Akreditasyon Sistemi"ne yönelik sertifika töreni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) gerçekleştirildi.

          Akreditasyon çalışmaları kapsamında yoğun çaba sarfederek ve ciddi bir performans göstererek bir yıldır emek veren ve 5 Yıldızlı Oda olmaya hak kazanan odamız Akreditasyon Sertifikasını  12.dönemde dönem ikincisi ve ilçelerde birinci olarak aldı.    

Bu sistemin amacı odalarımız ve borsalarımız arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi oda borsa sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığını ve hizmet türlerinin arttırılması hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, oda borsa sistemlerinin birbirine yakınlaşmasının sağlanması ve bu sayede Türk oda borsa sisteminin Avrupa oda borsa sistemine uyumunun sağlanmasıdır. Ciddi bir çalışma sonucu 12. Dönem Akreditasyon’da Tavşanlı TSO 26 oda/borsa içerisinde ikinci ve ilçelerde birinci oldu. Odamızın akredite olabilmesi için verilen emeğin neticesini alan odamız olarak, görev ve sorumluluklarımızın artmış olduğu bilinci ile üyelerimize ve bölgemize verdiğimiz hizmet kalitesini her geçen gün artırarak, odamız olarak iş dünyasındaki  ve oda borsalar nezdindeki çalışmalarımıza beş yıldızlı oda olarak devam edeceğiz.

Öncelikle Almanya ve İngiltere’de ortaya konulmuş ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye’ye özgü bir sistem olarak geliştirilmiş olan Oda ve borsalarda kurumsal kapasitenin artırılması ve üyelere sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan "Akreditasyon Sistemi"nin 12.Dönemine dahil olan , Akreditasyon Sertifika Törenine Odamızı temsilen; “12.Dönem Sertifika Törenine” Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe, Meclis Başkanı İlhami Aydın, Genel Sekreter H.Mücella Kır, Mali İşler Memuru İbrahim Akpınar, Meclis üyelerimiz İsmail Akboya, İlhan Azın, Mesut Ünsal, Hüseyin Giziroğlu, Mehmet Özden, Murat Uluçay, katıldı.

12. Dönem Akreditasyon Sertifika töreni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi. Törende 2016 yılında çalışmaları tamamlanan 12. Dönem 26 oda/borsa ile akreditasyon sertifikalarını yenileyen 4., 6.,8. ve 9. dönemden 54 oda/borsaya sertifikaları verildi.

12. Dönem Akreditasyon Sertifikasında ikinci ve ilçelerde birinci olan Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası'nın 5 yıldızlı hizmet sertifikası ve plaketini, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe, Meclis Başkanı İlhami Aydın, Genel Sekreter H.Mücella Kır, Mali İşler Memuru İbrahim Akpınar, Meclis üyelerimiz İsmail Akboya, İlhan Azın, Mesut Ünsal, Hüseyin Giziroğlu, Mehmet Özden, Murat Uluçay ile birlikte TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun elinden aldı.

 

12. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni’nde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin girişimci tüccar ve sanayiciler olduğunun altını çizerken, yapılan törenle birlikte 26 Oda ve Borsa’nın daha, 5 yıldız kapsamına girmeye hak kazandığını söyledi.​

            Ayıca 54 Oda ve Borsanın akreditasyonunu yenilendiğini belirten Hisarcıklıoğlu; “Esasında onlar, kendilerini dönüştürdüler ve geliştirdiler. Reel sektör için hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldiler. Proje üretiyorlar, yurtdışına açılıyorlar, reel sektöre işin hakkını vererek kanaat önderi oluyorlar. İşte 5 yıldızın manası da burada gizli. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra'daki, Paris'teki, Berlin'deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalar da, minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. Yani dünya standartlarında çalıştıklarını belgelemiş oluyorlar” dedi.

Konuşmaların ardından akredite olan oda ve borsalara sertifikaları verildi.

 

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1002
resim
Yazdır