Haberler


13

              Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odamızın her yıl düzenlediği ve geleneksel hale gelen iftar yemeğinde protokol ve iş dünyamız bir araya geldi.Tavşanlı Kaymakamımız Yüksel Kara ve protokolümüz, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Nafi Güral ve ekibi, Kütahya Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanı Necati Gültekin, Tavşanlı Sivil Toplum Kuruluşları başkanlarımız, siyasi parti temsilcilerimiz, üyelerimiz, TTSO yöneticileri ve çalışanları 6 Haziran 2017 Pazartesi günü Mavi Ay Plaza da düzenlenen iftar yemeğimiz de buluştu. 

                  TTSO Başkanı Davut Efe ve ekibi iftara gelen misafirlerini kapıda karşıladı. Tavşanlı protokolü ile iş dünyasını aynı masa etrafında buluşturan iftarda akşam ezanı okunması ile hep birlikte oruç açıldı.
İftar sonrası Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanımız  İlhami Aydın bir konuşma yaptı.

Aydın, konuşmasında

 Mübarek Ramazan Ayının eşsiz ve manevi yüklü feyzinden azami faydalanmayı, tuttuğumuz oruçların, yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını rabbimizden niyaz ediyorum. Hepimizin bildiği gibi ramazan ikram ayıdır. cömertlik, tefekkür ve zikir ayıdır. En önemlisi de kişinin kendisini sorguladığı bir muhasebe ayıdır.Diliyor ve temenni ediyoruz ki bulunduğumuz bu eşsiz coğrafyada ve ülkemizde arzu ettiğimiz huzurun, birlikteliğin, istikrarın ve kalıcı barışın sağlanmasıdır. Onun için de ramazan ayının bu hissiyatlarımıza ışık tutan feyzinden azami faydalanmayı rabbimizden niyaz ediyorum. Geçen Hafta yaşadığımız trajik helikopter kazasıyla kaybettiğimiz 13 kahraman askerimize, ülkemizin güvenliği için verdiğimiz tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız.

                Değerli misafirler kıymetli üyelerimiz, Ticaret Ve Sanayi Odamız sicil işlemlerinde siz üyelerimizin işlerinin takibini,kamu yararına olan konularda ise üretimde sanayileşmede istihdamda turizmde katma değeri yüksek olan iş gücüne değer katan proje ve programlarda paydaşlarımızla güç birliği yaparak bölgemizin kalkınmasında inisiyatif almaya devam ediyor ve görev kabul ediyoruz. genel ekonomik değerlerimizin sıkıntılı olduğu bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin kalıcı olmaması yaşadığımız bu coğrafyanın daha yaşanabilir olmasını sağlamak zorundayız. Yeraltı-Yerüstü ve turizmin çeşitliliğinin  zengin olduğu bu coğrafyada; 21. yüzyılın vazgeçilmezi ve kuralı olan yüksek teknoloji ve sanayileşmeyi adım adım da olsa siz iş dünyamızın temsilcileriyle beraber ekonomiye kazandırmak zorundayız. Bizler yerelde organize sanayi bölgemizde kısmen de olsa gerçekleştirdik. osb deki süreç tavşanlı ve bölge ekonomimize iktisadi ve soysal yaşamımıza kattığı değeri memnuniyetle izlemekteyiz. Tavşanlı OSB de 2. etap çalışmalarının başladığı bu günlerde;  yatırım teşviklerinin avantajlarını bilerek gelecek yatırımcı seçimlerinin uzun vadeli katma değeri yüksek olan sanayi yapılanmasına da özen göstermeliyiz. Son dönemde bizleri heyecanlandıran serbest bölge projesi kapsamında; Ekonomi Bakanımız Sn; Nihat Zeybekçinin olumlu ve kararlı bakış açısıyla Kütahya Serbest Bölge konusunda; bölgesel gündemimize girmiş durumda. inşallah sayın vekillerimiz ve katılımcı dinamiklerimizle gündemde tutmayı başarır ve sonuç alırız. olmasını istediğimiz bu yapısal sorumlulukların hayat bulmasının yanında göçün durması, istihdamın  artması, girişimcilik ruhunun yatırıma dönüşmesiyle gerçekleşecektir.

                Bizler millet olarak, birlikte rahmet ve bereket ayrılıkta azap olacağını bilen anlayışa sahibiz. Sözlerimi Hz. Mevlana'nın değişiyle bitirmek istiyorum; aynı dili değil aydı duyguları paylaşanlar anlaşır ve başarılı olur sözünden hareketle; bölgemizin kalkınmasında bu çatı altında bulunan herkesin katkı vermesiyle mümkün olacaktır.

                Bu duygu ve düşüncelerle teşekkür ediyor öncesinde kadir gecemizi, akabinde bayrama erişmeyi rabbim hepimize nasip etsin diyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 ifadelerini kullandı. 

Okunma Sayısı: 912
resim
Yazdır