Haberler


18

 Kütahya’nın ekonomik durumunu ve potansiyelini, devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konularını değerlendirmek amacıyla düzenlenen ‘2. İl Ekonomi Toplantısı’ İlçemizde yapıldı. Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında yapıldı. Toplantıya Tavşanlı Ticaret ve Sanayi odamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Davut Efe ve Meclis Başkanımız İlhami Aydın katıldı.

 

Tavşanlı Kültür Sarayında gerçekleştirilen toplantıda, 2017 yılının son İl Ekonomi Toplantısını gerçekleştirdiklerini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu toplantılarda bizim hedefimiz, gayemiz Kütahya’yı gelecekte daha iyi bir konuma taşıyabilmek. Sektörler arası yapılması gereken işler konusunda paylaşımlarda bulunabilmek” dedi.

 

Toplantıya Kütahya Belediye Başkan Vekili Galip Gültekin, Domaniç Kaymakamı ve Tavşanlı Kaymakam Vekili Yavuz Arslan, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, KÜTSO Meclis Başkanı İsmet Özotraç, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Seyfettin Uysal, İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, STK Temsilcileri, iş adamları ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

 

Yol üstü mağazacılıkta Kütahya’nın durumu, KOSGEB destekleri ile yatırım yapılabilecek alanlar hakkında bilgilerin de verildiği toplantıda, Kütahya Ticaret İl Müdürlüğü, Kütahya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile borsaların yol üstü mağazacılıkla ilgili ortak çalışma yapması kararlaştırıldı.


Toplantı karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 

Okunma Sayısı: 630
resim
Yazdır