Haberler


21

Odamıza bağlı  Emet ve Hisarcıkta üyelerimizle birlikte Emet ilçesinde istişare toplantısı gerçekleştirdik.

Emet ‘teki toplantıya , Odamız Başkanı Davut Efe , Odamız Meclis Başkanı  İlhami Aydın  , Yönetim Kurulu Başkan vekilleri  Fehmi Peker ve  Hasan Özyaşar ,Yönetim Kurulu Üyesi Emre kul , Meclis Başkan Yardımcısı Ramazan Bozkurt , Emet , Hisarcık ilçelerinin esnaf odaları temsilcileri ve ticaret odası oda üyeleri katıldı.

Gecede ilk olarak Odamız Meclis Başkanı İlhami Aydın,  ilçelerin güncel sorunlarına değindi.  Aydın ‘ Şu an gündemimizdeki en önemli konu Tavşanlı-Emet- Simav karayoludur. Bu konuda çalışmalarımızı sıklaştırarak, her ortamda her platformda bu konuyu gündeme getireceğiz. İkinci en önemli konumuz ise Turizmdir. Emet ilçesi turizm bölgesidir, ama bu şansı yeterince kullanamamaktadır. Tüm sivil toplum örgütleri ile iş birliği içinde olup bu alanda yapılabilecek çalışmaları harekete geçirmeliyiz. Ülkemiz çevresindeki komşu ülkelerdeki yaşanan kaos ve iç savaşlar ülkemizi ekonomi konusunda etkilemektedir. Maalesef son zamanlarda yaşanan kaoslar neticesinde %10-12 beyaz eşyaya zam gelmiştir.’dedi.

Meclis başkanı İlhami Aydın’ın ardından bir konuşma yapan , Odamız  Başkanı Davut Efe ‘de , Tavşanlı – Emet  - Simav karayolunun önemine değindi. Efe ; ‘ Şu anda en önemli konumuz, Tavşanlı – Simav karayolunun tamamlanmasıdır.Simav- Bursa karayolu artık yapılan çalışmalar neticesinde bu koridordan geçecektir. Yani Simav’dan Bursa’ya domates götüren esnaf , Hisarcık , Emet , Tavşanlı ve Domaniç ‘ten geçerek Bursa’ya ulaşacaktır. Bunu başardık ancak bu kez müteahhitte bir sıkıntı oldu ve bu bize tam iki yıl kaybettirdi. Bunda da vardır bir hayır. Bu yolun tamamlanması ile bu koridordaki tüm ilçeler ekonomi konusunda büyük atılıma geçecektir. Bölgemizin sosyal ve Ekonomik kalkınması için tüm sivil toplum örgütlerinin birlik ve beraberlik içinde olması şarttır. ‘ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından  , soru cevap bölümüne geçildi. Oda üyeleri, oda tarafından yapılmasını istedikleri isteklerini bildirip , konular hakkında bilgi aldılar.

Gecenin sonunda Odamız eski meclis üyeleri Mehmet Akın ve İbrahim Erdoğan’a yapmış oldukları hizmetlerden dolayı birer şükran plaketi takdim edildi.

 
Okunma Sayısı: 3464
resim
Yazdır