Haberler


24

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi başkanları ile bir araya gelmeye sorunlarını, çözüm önerilerini ve beklentilerini öğrenmeye devam ediyor. Bu kapsamda  2. Meslek Komitesi başkanı  BAŞMAKSAN MAKİNE İMALAT NAKLİYE İNŞAAT TAAHHÜT TARIM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ömer Baş sektörlerindeki sorunları ve önerilerini oda meclis toplantımızda paylaştı:

1989 yılında Baş-Torna olarak eski garaj içinde 20 m2’lik dükkânda, tek makine ile piyasa işlerini yapmaya başladım daha sonra 1992 yılında Rahmetli Hacı Veyis’in desteği ile makinemi ve işlerimi büyüttüm ve işyeri küçük gelince Çavga Oteli karşısına, Karatürkler’in yerine taşındım. 2-3 sene çalıştıktan sonra Yasin Demircioğlu ile ortak iş için Çukurköy sanayisine taşındım ve 3 sene bu şekilde devam ettikten sonra müşteriler sanayiye gelmediği için imalat türü işler aramaya başladım ve ilk olarak HAMUR YOĞURMA makineleri imalatına başladım ve işyerini tekrar Aşağı Sanayi’ye taşıdım bu arada üretimimize SAMAN ASPİRATÖRÜ imalatını da ekledik…İyi bir çalışma ile tüm köylerimize Hamur Yoğurma Makinemizi tanıttık gerek bölgemize gerekse Ankara, Antalya…gibi noktalara hamur makinemizi gönderiyoruz ve ayrıca Ankara’da bir bayiliğimiz bulunmakta, Saman Aspiratörü üretimimiz ise biçer-döverler gelinceye kadar devam etti. 

            Ankara, Antalya… Bursa’ya mal verdiğimiz halde ne yazık ki Tavşanlı’daki sektörümüzdeki satıcılara hiçbir ürünümüzü satış için nedense veremedik.

            Maden makineleri için çalışma başlattık ve maden sektöründe laboratuar malzemelerini üretmeye başladık. Bu arada farklı talepler gelmeye başladı. Bu talepler doğrultusunda CNC makinelerimizi aldık, şu anda otomotiv yan sanayi yedek parçası imal ederken poliüretan işine girdik, poliüretan işi bölgemizde yoktur, tüm maden, gıda, inşaat, kâğıt, çuval fabrikaları başta olmak üzere farklı sektörler için Adana’dan arkadaşımızla ortak olarak üretimimiz devam etmektedir. Adana’daki fabrikamız o bölgeye ve BAŞMAKSAN olarak ta Marmara – Ege bölgelerine hitap etmekteyiz ayrıca poliüretan ürünlerimiz Kazakistan,  Kore… gibi dış pazarlara ihraç edilmektedir. İhracat konusunda otomotiv yan sanayi ürünlerimizi Almanya’ya satılmaktadır ve inşaat malzemesi olarakta Hollanda’ya kamış göndermekteyiz…

            İşyerimizi daha da büyütmek için Tavşanlı’da sanayi bölgemizin biran önce faaliyete geçirilmesini, Mandıracılar, Gıdacılar sitesinin de yapılmasını sanayi ve gıda sektörlerinin ayrı yerlerde çalışması istiyoruz.

            Odamızdan yurtdışı başta olmak üzere yurt içi teknik fuar gezilerine ağırlık vermesini, tanıtımımıza katkı vermesini talep ediyoruz. Tavşanlımızda çekememezlik duvarının yıkılması, dayanışma ve birlikte iş yapma ruhunun inşa edilmesini bekliyoruz.

Okunma Sayısı: 3060
resim
Yazdır