Haberler


24

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleşen TOBB 70. Mali Genel Kuruluna Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti de katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 70. Mali Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde (ETÜ) gerçekleştirilen TOBB 70. Genel Kurulu'na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, bakanlar ile  TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe, Başkan Yardımcısı Fehmi Peker, Meclis Başkanı İlhami Aydın, Başkan Yardımcısı Ramazan Bozkurt, Meclis Üyeleri Mehmet Özden, Hüseyin Giziroğlu, Oda personeli genel sekreter H. Mücella Kır, İbrahim Akpınar, Hüseyin Şanlı, Hasan Hüseyin Çakmak katıldı.

Başkan Davut Efe’nin mevzuat Komisyonun da yer aldığı TOBB genel kurulu öncesi Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Gümrük Bakanı Hayati Yazıcının katılımı ile TOBB Mescidin de hatim duası yapıldı.

. Genel Kurul'da konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün gelecekten umutlu olduğunu ifade ederken, yeni bir büyüme modeli ve yeni yapısal reformlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Genel Kurul konuşmasına Soma'da yaşanan felaket nedeniyle duyduğu acıyı ifade ederek başladı. Soma'da hayatını kaybeden işçilerin aileleri için başlattıkları yardım kampanyasını vurgulayan Hisarcıkıloğlu, bütün iş dünyasını bir kez daha destek olmaya çağırdı.

Geride bıraktığımız 2013 yılına bakıldığında özel sektör olarak, gelecek için umut veren bir tablo gördüklerini belirten Hisarcıklıoğlu,"Hayalleri hep birlikte gerçek yapacağız" diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Hisarcıklıoğlu ihtiyaç duyulan öncelikli yapısal reformları ise şöyle sıraladı: "Vergi reformu, cari açığı azaltacak sanayi stratejisi, istihdamın teşviki, girdi maliyetlerinin azaltılması ve reel sektörün bankalarla çalışma ortamının iyileştirilmesi"

Okunma Sayısı: 2227
resim
Yazdır