Haberler


20

Odamız Genç Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “Bağımlılıklarla mücadele, bilgilendirme ve bilinçlendirme” konulu seminer, ağırlığı gençlerden oluşan coşkulu bir katılımla Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleşti. 
Odamız Başkanvekili ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Hasan ÖZYAŞAR yaptığı açılış konuşmasında; “ Uyuşturucu konusunda bugüne kadar transit ülke olan Türkiye’nin gün geçtikçe hedef ülke haline geldiğini görmekteyiz. Bizler bu konunun sadece Devlet eliyle, devlet otoritesi ile değil, sivil insiyatifle, Sivil Toplum Kuruluşlarının çabalarıyla çözülebileceğine inanıyoruz. İş Dünyasının temsilcileri olarak bizlerin de böylesine hayati bir konuda kayıtsız kalmamız, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz bir takım zararlı bağımlılıkların pençesinde boğuşurken bizim rahat uyumamız düşünülemezdi. Bu düşüncelerle, gençlerimizin gözlerindeki ışıltının sönmemesi, bu kardeşlerimizin, yeni bir medeniyet inşa edecek, milletine ve ülkesine faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunabilmek amacı ile; Bağımlılıkla mücadele konusunda ülkemizdeki en yetkin kurum olan, akılcı ve bilimsel metotlarla bu mücadeleyi yurt çapında sürdüren Yeşilay Cemiyeti ile birlikte bu programı düzenledik. Sorunun çözümüne bir katre deolsa katkıda bulunabilirsek kendimizi mutlu hissedeceğiz” dedi. 
Yeşilay Genel Başkan yardımcısı Dr. Akif SEYLAN ‘ da yaptığı konuşmada Yeşilay Cemiyeti’nin tarihçesi ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Uzman psikolog ve bağımlılık danışmanı Özlem KANDEMİR, Madde Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı, Tütün ve Alkol Bağımlılığı konularında sunum yapıp, bu alışkanlıkların başlanmadan önlenmesi gerektiği ve bunun yöntemleri hakkında bilgilendirme yaptı.
Seminerin kapanış konuşmasını yapan ilçe kaymakamımız Sayın Numan HATİPOĞLU ise Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu’na ve Yeşilay Cemiyetine teşekkür ederek bu duyarlılığın toplumun tüm kesimlerine yayılması dileklerinde bulundu.

Okunma Sayısı: 2138
resim
Yazdır